Haber

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KARDEŞLERİMİZİ DEPREMDE BIRAKMAYACAĞIZ, ONLARLA KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclis seçimlerinin Cumhur İttifakı’nın galibiyetiyle sonuçlanması ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık ve orta bir farkın ortaya çıkması CHP Genel Başkanı ve yönetimini istikrarsızlaştırdı. İnşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Devlet millet dayanışması olmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28’inci Milletvekili Seçimi’ne ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Erdoğan paylaşımında, “Milletvekili seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık fark olması, CHP Genel Başkanı ve yönetimini istikrarsızlaştırdı” dedi.

WINNIK TİYATROSUNU HER ZAMAN BİRLİKTE TAKİP ETTİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sonucunu bildikleri halde 14 Mayıs gecesi televizyon ekranlarında sergiledikleri ‘beraber kazanacağız’ tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandıkta çok bariz saçmalıklar vardı. Öte yandan kasten yanılttıkları seçmenlerinden ve kamuoyundan özür bile dilemediler: “Bırakın siyaseti, insani bedellerle bağdaşmayan oy alamadıkları vatandaşlarımıza yönelik saldırılarına tanık oluyoruz. Bu çevreler, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten, depremzedeleri otellerden atmaya kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyor. Sosyal medyada yapılan uygunsuz kampanyaları saymıyorum bile…”

AFET MAĞDURLARIMIZ BAŞINA GELENLERDEN ÇOK RAHATSIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afetlerde kalbi sızlayan, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın yaşananlardan çok rahatsız olduğunu biliyorum. Hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı yas tutuyor. Kimse görmesin. şerlerin bu öfkesi karşısında hiçbir vatandaşımız ümitsizliğe kapılmasın.Milletimizin ve insanlığın ortak vicdanını ayaklar altına almamak asli görevimizdir.Devlet-millet dayanışması ile hep birlikte inşallah. Yaralarımızı birlikte saralım. Depremzedelerimizi sahipsiz bırakmayacağız, yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

torbalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu