Ekonomi

Deutsche Börse AG, yeni ‘Horizon 2026’ stratejisinin bir parçası olarak 300 milyon Euro’luk hisse geri alımını başlatıyor

Deutsche Börse AG, “Ufuk 2026” stratejisinin bir parçası olarak 300 milyon Euro’luk bir hisse geri alım programı başlattığını duyurdu. Bu hamle, şirketin gelecekteki büyümesini ve hissedar getirisini artırmayı amaçlayan gelişmiş sermaye yönetimi yaklaşımının ilk adımını temsil ediyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde başlaması beklenen programın detayları yönetim kurulu tarafından ayrıca belirlenecek.

“Ufuk 2026” stratejisi, geçmişteki başarılı sermaye yönetimi çerçevesinin ardından gelecekteki büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu planın bir parçası olarak Deutsche Börse AG, düzeltilmiş net kârın %30-40’ını hissedarlara temettü olarak dağıtmayı ve likidite fazlası olması durumunda bunu hisse geri alımlarıyla desteklemeyi hedefliyor. Şirket, 2023 mali yılı için net kârın yaklaşık %40’ı oranında temettü ödeme oranı planlıyor, bu da hisse başına temettüde artışa işaret ediyor.

Bu duyuru, şirketin hissedar getirilerini artırma ve güçlü bir bilanço sürdürme hedefiyle tutarlıdır. Deutsche Börse AG’nin 2026 yılına yönelik stratejik yolculuğunda önemli bir adım olan bu girişime Yönetim Kurulu yeşil ışık yaktı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kadikoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu