İş

İşletmeler ve çalışanlar işleri için bilgisayar yerine telefon kullanmayı tercih ediyor

Yeni BT araştırmasına göre, birçok patron ve çalışan, bağlantıyı başarılı bir iş kurulumu için çok önemli görüyor ve işi daha esnek hale getirmek için iş dizüstü bilgisayarı yerine akıllı telefon kullanmayı tercih ediyor.

Sonuçlar, Birleşik Krallık’ta bir işletme yürütenlerin %59’unun akıllı telefonlarını “en iyi teknolojik alet” olarak seçtiklerini ve bu da onu dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere geleneksel bilgi işlem cihazlarından daha popüler hale getirdiğini gösteriyor.

BT’ye göre, İngiltere’deki girişimciler %41’i artık işlerini tamamen çevrimiçi yürütüyor ve yüz yüze bir süreç gerektirmez. Bu nedenle büyük bir esneklik sunar. Yanıt verenlerin neredeyse dörtte üçü (%73) yüksek hızlı 5G ve gigabit bağlantılarının Birleşik Krallık ve ötesinde yaygınlaşmasıyla işlerini yapmak için kesinlikle güçlü geniş bant ve taşınabilir bağlantıya ihtiyaçları olduğunu söylüyor.

BT, çalışanların aileleriyle daha kaliteli zaman geçirmek için klasik 9-5 rutininden çıkıp rutinlerini hayatlarının diğer bölümlerine uyarlamaya istekli olduklarını belirtiyor. Her yerde çalışabilmek bilinen bir amaç olmaya devam ediyor, bu nedenle bir iş akıllı telefonu kullanmak nihai taşınabilirlik için en iyi seçimdir.

Rapor ayrıca, son üç yılda BT ticari müşterileri arasında taşınabilir veri kullanımında yıldan yıla %16’lık bir artış olduğuna ve son zamanlarda ağda işlenen en yüksek bilgi düzeyine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu