Haber

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Konya’da kınandı

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından kınandı.

Aziziye Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Konya’daki 28 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, Yahudi yerleşimcilerin İsrail polisinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlara tepki göstererek, saldırıların durdurulması çağrısında bulundu.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Adem Ceylan yaptığı basın açıklamasında, insan hakları ve demokrasi diye haykıran Batı’nın yaşananlar karşısında parmağını kıpırdatmadığını söyledi.

Ceylan, Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin topraklarının ümmetin ortak ve temel sorunu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kudüs, günümüz Müslümanlarının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduklarının, kimlerle ve neye hizmet ettiklerinin en açık göstergesidir. Herkes bilsin ki biz küresel güçlere ve hesaplara bakmayacağız. Kimse bizden işgalci İsrail’in varlığına alışmamızı, haksızlıklara sessiz kalmamızı beklemesin.”

Ceylan, Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin’in özgürlüğü, Siyonist baskı ve işgalin sona ermesi için atılan her adıma destek vermenin tüm Müslümanların görevi olduğunu belirtti.

“Kanaat önderlerine ve tüm vicdan sahiplerine sesleniyoruz, birlik olup İsrail’in kirli planlarını birlikte bozalım, seferber olalım, uyanık olalım. Meydanlara inelim, Mescid-i Aksa’mızı ve Kudüs’ümüzü yalnız bırakmayalım. Filistinli insanlar gerekli mücadeleyi vermiş ve “Şimdi sıra dünya Müslümanlarına gelmiştir. Şimdi sıra bizde. Mescid-i Aksa Müslümanlarındır. Bundan sonra başta Mescid-i Aksa olmak üzere tüm Kudüs’ü çok daha yakından takip edeceğiz.”

Ceylan, Konya halkının Mescid-i Aksa’yı her zaman ziyaret etmesi için her türlü düzenlemeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu