Yaşam

Melis Duyen “Annelik Hayat Boyu Öğreniyor”

Kızı Ada ile yeni keşifler yapmayı sevdiğini belirten tiyatro sanatçısı Melis İşiten, MAG Mayıs sayısının Anneler Günü özel içeriğinde Ada ile annelik duygularını ve yapmaktan keyif aldığı etkinlikleri anlattı.

“Annelik; Hiçbir zaman düşündüğüm, düşündüğüm, hayal ettiğim ve planladığım bir şey olmadı. Anne olmak için dünyaya gelen kadınlardan biri olduğumu hiç düşünmemiştim” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Uraz geldiğinde hayatım, sonra dünyaya bir çocuk getirme fikri ile anne olmak beni heyecanlandırdı ve açıkçası bu süreçte herhangi bir planım ya da beklentim yoktu.Aslında kendi gözlemlerime ve deneyimlerime göre yok Nasıl anne olunacağını bilmiyorum, ama her zaman nasıl anne olunmayacağını bildiğimi söyledim.”

İşiten, Ada’nın ismine nasıl karar verdiklerini de paylaştı: “Aslında çok büyük bir hikayesi yok. Erkek olsaydı, Uraz’ın babasının adını koyardık. Kız olduğumda, karar biraz bana bağlıydı. Ada dediğimiz; Özgürlük, denizle çevrili olmak, ayakta durabilmek gibi anlamlar üzerine kurulu olması hoşumuza gitti. Ve soyadı yeterince uzun olduğu için adının kısa olması bizim için iyi oldu.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu