Haber

Olimpiyat şampiyonu Galmarini’den Erzurum’da teorik ve uygulamalı snowboard eğitimi

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) desteğiyle Erzurum’da teorik ve uygulamalı snowboard eğitimleri 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları şampiyonu ve 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ikincisi Nevin Galmarini’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

TMOK’tan yapılan açıklamaya göre, antrenmana katılan milli sporcular, olimpiyat şampiyonu Galmarini’nin antrenman yöntemleri ve zihinsel hazırlık konusundaki önerilerini ve deneyimlerini dinleme ve birlikte antrenman yapma fırsatı buldu.

İlgili Makaleler

Antrenmanlardan Snowboard Milli Takımı sporcusu Selin Gülce Güler, “Olimpiyat şampiyonu bir sporcunun yanında olmak ve başarının sırlarını dinlemek benim için çok önemliydi. Olimpiyat şampiyonu bir sporcunun tecrübesi benim için çok önemli. Tekniğin hızlanması, sadece Türkiye’de değil yurtdışında da diploma almanın etkisi olacağını düşünüyorum.” açıklama yaptı.

Nevin Galmarini ise antrenmanlarla ilgili olarak, “Öncelikle bu antrenmandaki amacım Türk sporcularına değer katmak. Şu anda sahip oldukları seviye ve tutku tam. Türkiye aslında küçük çocuklara bu spor tutkusunu aşılayarak başarılı bir gelişme sağlıyor.” Gelecekteki başarıların kaynağı da bu. Türkiye’nin en yüksek dağı İsviçre’nin en yüksek dağından daha yüksektir. Yani esasen rekabet etmenin bir avantajı var. Günün sonunda başarının yüzde 99’unu planlamak oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Antrenmanları değerlendiren Snowboard Milli Takım Baş Antrenörü Serdar Özger, “Snowboard sporunda hızla ilerliyoruz. Aslında bu spora olan yatırımlarımız 1990’lı yıllarda başladı. 2006 yılında ise Türk Kayak sporunun çabalarıyla çok daha hızlı bir ivme yakaladık.” Federasyon Nevin Galmarini’nin bu antrenmanlarda büyük faydaları oluyor. Sporcularımızın bu bilgileri bir olimpiyat şampiyonundan öğrenmesi çok maliyetli oluyor. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne teşekkür ediyorum.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu