Haber

Sosyal medya dolandırıcılığına polis operasyonu: 923 bin TL dolandırıldı

İstanbul’da bir erkek, sosyal medya aracılığıyla tanıştığı yabancı uyruklu kadın ve bir başka zanlı toplam 923 bin TL dolandırdı. Mağduru “gümrüğe gelen kadın üzerindeki yüklü miktardaki para nedeniyle girememiş, belli bir miktar vergi ödenirse para biriktirilip gümrük vergisiyle birlikte girilecek” söylemleriyle mağduru dolandıran 2 zanlı, kadın”, polis tarafından yapılan operasyonla yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Kabahatler Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden yabancı uyruklu bir kadınla tanışıp romantik ilişki kuran bir kişiyi dolandırmak için çalışma başlattı.

İlgili Makaleler

Kadınla bir süre konuşup Türkiye’ye gelmeyi kabul eden maktul erkek, başka bir kişi tarafından telefonla arandı. Kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan zanlının, “gümrüğe gelen kadının üzerindeki yüklü miktardaki para nedeniyle içeri giremediğini ve belli bir miktar vergi kesildiğinden dolayı içeri giremediğini” söyleyerek mağduru ikna ettiği belirlendi. ödenirse para biriktirilir ve kadınla birlikte girerdi”.

Mağdurun birden fazla banka hesabından bu şekilde dolandırıldığını belirleyen gruplar, 923 bin lira, İ.A. ve CD, Beykoz’da düzenlediği operasyonda 2 zanlıyı yakaladı. Aramada; 2 telefon, 2 sim kart ve 1 hafıza kartı ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan İ.A. Tutuklanırken CD, adli kontrol kararları uygulanarak serbest bırakıldı. – İSTANBUL

milas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu