Haber

Van Atatürk Stadyumu için açıklama: Stadın adının Atatürk’ten çıkarılıp bir AK Partilinin adı verileceği iddiası

Van Atatürk Stadı’yla ilgili skandal tez ortaya atıldı. Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, katıldığı bir televizyon programında Van Atatürk Stadı’nın adının AK Parti milletvekili adayı Veysel Ürum’un adıyla değiştirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurduğunu belirtti.

Tepki çeken olayla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

İlgili Makaleler

Detaylar burada…

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, Van TV’de katıldığı Ekstra Gündem programında tartışmalı açıklamalarda bulundu. Kıyak, Van Atatürk Şehir Stadı’nın adının Veysel Ürüm Stadı olarak değiştirilmesi için girişimde bulunduklarını duyurdu.

Kıyak, açıklamasında şunları söyledi: “Veysel Ürüm, Vanspor için önemli bir değer. Onun rızasını aldık. İmzalar atıldı, anlaşmalar yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile de görüştük. Bakanlıktan onay bekliyoruz. “İnşallah 2023-2024 sezonunda Van Atatürk Şehir Stadı’nın adını Veysel Ürüm Şehir Stadı olarak değiştireceğiz” dedi.

Cumhuriyet’ten Yusuf Ziya Cansever’e konuşan Van Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Yalçın Özdemir, Vanspor FK yönetiminin böyle bir talebi olduğunu ancak isim değişikliğinin mümkün olmayacağını belirtti. Özdemir şunları söyledi:

“Yapılan açıklama talihsiz bir açıklamadır. Stadyumun isminin değişmeyeceğini açıkça söylüyorum. İsim değişikliği talepleri vardı. Bakanlığımıza gönderdik. Bu tüm spor kulüplerinde olur. Sponsorların isim haklarına ilişkin talepleri vardır, bu Sponsorluk Kanunu’nda belirtilmiştir. Ancak bu isim değişikliği ancak sahanın tamamının kulübe ait olması durumunda kabul edilecektir. Burada yüzde 75 kulübe, yüzde 25 ise Gençlik ve Spor Bakanlığına ait” dedi.

nurdagiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu