Haber

Çankaya’da 23 Nisan Kutlamaları Büyükelçiliklerin Katılımıyla Devam Ediyor

ÇankayaTürkiye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları devam ediyor. ÇankayaBelediye’nin 23 ülkenin büyükelçilikleriyle iş birliği içinde düzenlediği kutlamalar, farklı kültürleri Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde buluşturuyor.

Çankaya’da 23 Nisan kutlamaları, anaokulu öğrencilerinin yaptığı fotoğraf ve seramiklerin sergilendiği ‘Ülkelerle 23 Nisan Sergisi’ ile devam ediyor. Etkinliklerde her gün farklı ülkelerin büyükelçiliklerinin çocuklarla kültür alışverişinde bulunduğu atölye çalışmaları yapılıyor.

Çankaya Belediyesi; Güney Kore, ABD, Belçika, Fransa, Almanya, Romanya, Ukrayna, Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Meksika, Çin, Japonya, Şili, Peru, İsveç, Karadağ, Kırgızistan, Filipinler, Endonezya, Paraguay ve Brezilya Büyükelçilerinin Temsilcileri , Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen atölyelerde onu ağırladı. Stant boyunca 23 ülkenin kültürünü yansıtan fotoğraflar ve seramikler yapan kreş çocukları, sanat atölyelerinde oyun ve etkinliklerle sanat dolu bir hafta geçirdiler.

Kaynak: ANKA / Yerel

ardanucajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu